Güney Koreli Firma Trakya’da Yatırım Olanaklarını Araştırdı

 

Yatırım yapmak amacı ile ülkemizde bulunan Güney Koreli Hung A Co. Ltd. firması yetkilileri Trakya Kalkınma Ajansı Tekirdağ Yatırım Destek Ofisi uzmanları eşliğinde Tekirdağ ilinde incelemelerde bulundu.

 

İlk olarak Trakya Kalkınma Ajansı’nı ziyaret eden Kwon Hyuk-Min ve Cho Jae-Kyung’u Genel Sekreter Vekili Mehmet Karaman karşıladı. Ajans uzmanları tarafından Koreli yatırımcılara kurumu ve bölgeyi tanıtıcı bir sunum yapıldı. Sunumun ardından Trakya ile ilgili OSB, teşvik sistemi ve yatırım yerleri hakkında Koreli yatırımcılara bilgi verildi ve soruları cevaplandı. Ajans ziyaretinden sonra Asyaport Limanı’na geçen heyet burada lojistik imkânlar konusunda bilgi aldı.  Günün sonunda Çerkezköy OSB’ye gelen Koreli heyet OSB yönetimiyle görüşerek yer tahsisi ve diğer yatırım konularında bilgilendirildi.

Hung A Co. Ltd. firması Güney Kore’nin başkenti Seul’de faaliyet gösteriyor ve 59 yıldır kamyon lastiğinden bisiklet lastiğine kadar geniş bir yelpazede üretim yapıyor.

DİĞER BAŞLIKLAR

TEKİRDAĞ İLİ YATIRIM DESTEK VE TANITIM STRATEJİSİ2017-2023 Yıllarını kapsayan Tekirdağ İli Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejisi yürürlüğe girmiştir. Girişimcilik Eğitimine Katılmaya Hak kazananlar Listesi20-24 Kasım 2017 Tarihlerinde gerçekleştirilecek Girişimcilik Eğitimine katılmaya hak kazananlar listesi Trakya’da Yatırım Fırsatları Toplantısı GerçekleştiAçış Konuşmasını gerçekleştiren İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan ‘’Günümüz dünyası giderek hızla değişiyor, az olsun benim olsun kavramı ne yazık ki artı... TRAKYAKA, Silikon Vadisi´ne Gidecek Girişimcileri ArıyorEylül ayı içerisinde başvuruları alınmaya başlanan Let’s Up Programı’nın tanıtım seminerleri Trakya, Kırklareli ve Namık Kemal Üniversiteleri’nde düzenlendi. TEB Girişim Bankacılığ... Ağustos Ayı İtibariyle Açık Olan Hibe Dokümanları Yayınlandıİlin gerek üst yapı ve gerekse alt yapı yatırımlarında yararlanabilecekleri fon kaynakları hakkında bilgilerini ve bu kaynaklardan yararlanma oranlarını arttırabilmek amacıyla açık olan hibe programlarına y&o...