Horizon 2020 programı NMP Alanı Duyuruları Açıldı

Horizon 2020 programı NMP Alanı Duyuruları Açıldı

Horizon 2020 programı NMP Alanı (Nanotechnology, Advance Materials and Advance Manufacturing and Processsing) çağrısı 11 Aralık 2013 tarihinden itibaren resmi olarak açılmıştır. Araştırmacılar, Horizon 2020 işbirliği projelerinde ortak olarak yer almak için Ortak Arama Duyurularını inceleyerek proje sunmayı planlayan potansiyel koordinatörlerin proje fikirlerine ve iletişim adreslerine ulaşabilirler.

Ayrıca, Horizon 2020 programına proje yazmayı düşünen araştırmacılar için Avrupa’dan ve Türkiye’den ortak bulma konusunda Ulusal Koordinasyon Ofisi’nin sağladığı hizmetlerden yararlanabilmektedir.

NMP Alanı 2014-2015 Çalışma Programı konu başlıklarını incelemek için:

 http://www.fp7.org.tr/tubitak_content_files/270/1587759-05ii._nano_wp2014-2015_en.pdf

Ortak Arama Duyuruları’na ulaşmak için:

http://www.fp7.org.tr/home.do?ot=1&sid=3233

 Horizon 2020 “Participant Portal”a ulaşmak ve açılan çağrıları incelemek için:

http://ec.europa.eu/research/participants/portal/desktop/en/opportunities/h2020/index.html

 Profilinizi yükleyip ortak veya koordinatör arama yapılabilmek için:

https://www.nmp-partnersearch.eu/

 adreslerini kullanabilirsiniz.

 Çağrılar, duyurular ve diğer konular hakkında detaylı bilgi almak için NMP Alanı Ulusal İrtibat Noktalarına e-mail veya telefon yoluyla ulaşabilmektedir. 

 www.fp7.org.tr

ncpnano@tubitak.gov.tr

 

DİĞER BAŞLIKLAR

TEKİRDAĞ İLİ YATIRIM DESTEK VE TANITIM STRATEJİSİ2017-2023 Yıllarını kapsayan Tekirdağ İli Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejisi yürürlüğe girmiştir. Girişimcilik Eğitimine Katılmaya Hak kazananlar Listesi20-24 Kasım 2017 Tarihlerinde gerçekleştirilecek Girişimcilik Eğitimine katılmaya hak kazananlar listesi Trakya’da Yatırım Fırsatları Toplantısı GerçekleştiAçış Konuşmasını gerçekleştiren İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan ‘’Günümüz dünyası giderek hızla değişiyor, az olsun benim olsun kavramı ne yazık ki artı... TRAKYAKA, Silikon Vadisi´ne Gidecek Girişimcileri ArıyorEylül ayı içerisinde başvuruları alınmaya başlanan Let’s Up Programı’nın tanıtım seminerleri Trakya, Kırklareli ve Namık Kemal Üniversiteleri’nde düzenlendi. TEB Girişim Bankacılığ... Ağustos Ayı İtibariyle Açık Olan Hibe Dokümanları Yayınlandıİlin gerek üst yapı ve gerekse alt yapı yatırımlarında yararlanabilecekleri fon kaynakları hakkında bilgilerini ve bu kaynaklardan yararlanma oranlarını arttırabilmek amacıyla açık olan hibe programlarına y&o...