Tekirdağ, AB Fon Fırsatları Hakkında Bilgilendirildi

Tekirdağ, AB Fon Fırsatları Hakkında Bilgilendirildi

Avrupa Birliği Bakanlığı ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliğinde organize edilen ‘AB Fonları ve Tekirdağ için Fırsatlar’ isimli bilgilendirme toplantısı 1 Mart 2013 Cuma günü Namık Kemal Üniversitesi’nde gerçekleşti. Kamu kuruluşları, belediyeler, özel sektör ve sivil toplum örgütlerini AB fon ve hibe kaynaklarından faydalanmaları konusunda bilgilendirmeyi amaçlayan toplantıya çok sayıda kurum ve kuruluş temsilcisi ile ilgililer iştirak etti.  

Namık Kemal Üniversitesi Piramit Salon’da düzenlenen ‘AB Fonları ve Tekirdağ için Fırsatlar’ toplantısı saat 13:30’da başladı. Toplantının açılış konuşmasını Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün gerçekleştirdi. Üstün, açılış toplantısının ardından Trakya Kalkınma Ajansı’nın mali destek programları hakkında bilgiler verdi. Proje değerlendirme sürecine dair bir bilgilendirmede de bulunan Genel Sekreter Üstün’ün ardından kürsüye gelen AB Bakanlığı Araştırma ve Dokümantasyon Başkanı Selçuk Bayraktaroğlu ise Bakanlığın tarihçesi ve görevlerine ilişkin bir sunum gerçekleştirdi.

Açılış konuşmalarının akabinde AB fonlarına dair ilk sunum AB Bakanlığı Proje Uygulama Başkanı Bülent Özcan tarafından yapıldı. Özcan, ‘AB Üyelik Sürecinde Proje Fırsatları’ isimli sunumunda Avrupa Birliği’nce sağlanan kaynaklar ve bunlardan ne şekilde yararlanılabileceği konularından bahsetti. Daha sonra kürsüye gelen AB Bakanlığı Mali İşbirliği Başkanı M. Süreyya Süner’in sunum içeriği ise STK’lara sağlanan AB fonları ve hibe programlarından oluştu. ‘AB Fonları ve Tekirdağ için Fırsatlar’ toplantısı, Türk Ulusal Ajansı Hayatboyu Öğrenme ve Gençlik Programları Koordinatörü Ali Yurtsever’in konuşması ile sona erdi.

DİĞER BAŞLIKLAR

TEKİRDAĞ İLİ YATIRIM DESTEK VE TANITIM STRATEJİSİ2017-2023 Yıllarını kapsayan Tekirdağ İli Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejisi yürürlüğe girmiştir. Girişimcilik Eğitimine Katılmaya Hak kazananlar Listesi20-24 Kasım 2017 Tarihlerinde gerçekleştirilecek Girişimcilik Eğitimine katılmaya hak kazananlar listesi Trakya’da Yatırım Fırsatları Toplantısı GerçekleştiAçış Konuşmasını gerçekleştiren İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan ‘’Günümüz dünyası giderek hızla değişiyor, az olsun benim olsun kavramı ne yazık ki artı... TRAKYAKA, Silikon Vadisi´ne Gidecek Girişimcileri ArıyorEylül ayı içerisinde başvuruları alınmaya başlanan Let’s Up Programı’nın tanıtım seminerleri Trakya, Kırklareli ve Namık Kemal Üniversiteleri’nde düzenlendi. TEB Girişim Bankacılığ... Ağustos Ayı İtibariyle Açık Olan Hibe Dokümanları Yayınlandıİlin gerek üst yapı ve gerekse alt yapı yatırımlarında yararlanabilecekleri fon kaynakları hakkında bilgilerini ve bu kaynaklardan yararlanma oranlarını arttırabilmek amacıyla açık olan hibe programlarına y&o...