Trakya’da Yatırım Fırsatları Toplantısı Gerçekleşti

Açış Konuşmasını gerçekleştiren İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan ‘’Günümüz dünyası giderek hızla değişiyor, az olsun benim olsun kavramı ne yazık ki artık üreten kesim için kabul edilemez bir kavram oldu. Üretmek Sanayiciler için ulvi bir sorumluluktur. Bugün burada gerçekleşen Trakya Yatırım Ortamı Tanıtım Günü etkinliği gibi etkin ve verimli toplantıları destekleyerek Trakya Bölgesinde önemli çalışmalar gerçekleştiren Trakya Kalkınma Ajansının faaliyetlerini izliyoruz ve takdir ediyoruz’’ diyerek toplantının iyi geçmesi hakkında temennilerde bulundu.

Diğer bir açış konuşması gerçekleştiren Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, şehitlerimiz hakkında üzüntülerini dile getirerek ailelerine ve sevdiklerine başsağlığı dileklerini belirttikten sonra  sözlerine devam ederek ‘’ Trakya Bölgesi, Türkiye’de yatırım  olanaklarının hızla arttığı ve avantajlı bölge haline geldiği bir alan olarak artık tanımlanıyor. Bölgemizin, Yoğun Sanayi, tarım alanları, kısmen turizm ve çeşitli sektörleri içinde barındırması yatırım olanaklarının çeşitlenmesi ve artmasına neden olmaktadır.  Kalkınma Ajanslarının belki de en iyi yanı bu özellikleri ön plana çıkarıcı çalışmalar içinde bulunmalarıdır. İstanbul Sanayi Odası ev sahipliğinde gerçekleşen toplantımızın yeni yatırımlar getirmesini temenni ediyorum’’ dedi.

Açış konuşmasının devamında gerçekleşen plaket töreninin ardından Trakya’da Yatırım Fırsatları sunumlarına geçildi. Trakya’ya Kalkınma Ajansı gözüyle Trakya’da Yatırım Olanakları konulu bir sunum gerçekleştiren Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ‘’ Yoğun bir katımla gerçekleşen Trakya’da Yatırım Ortamı Tanıtım toplantısın da tüm yatırım aktörlerinin burada olduğunu görmek çok güzel. Bu oturum, Trakya Bölgesi hakkında, tüm ince bilgilerin üç sanayi Odası yetkililerinin sizlerle paylaşacak olması dolayısı ile önemli. Bizim amacımız ise; Trakya’nın nabzını tutan çalışmalar gerçekleştiren Trakya Kalkınma Ajansı gözüyle Trakya’da yatırım olanaklarının sizlerle paylaşılacak olmasıdır. İşbirliklerinin doğru zaman, doğru yer ve doğru insan ile olması gerçeği vazgeçilmez bir önem arz etmektedir. Bunların birinin eksik olması, yeterli ve doğru bilginin elde edilebilir olmaması yanlış yatırımlar veya potansiyel yatırımların gerçekleşememesine neden olmaktadır. Trakya Kalkınma Ajansı ise, bu bölgeye yatırım düşünen, bölgenin potansiyelleri farkında olan yatırımcıların her zaman yanındadır. Sizlerin doğru kaynak, gerçek kişiler ile buluşturulması konusunda güvenilir bir adres olma özelliği göstermektedir. Bu toplantımızın yeni yatırımlar ve sürdürülebilir işbirlikleri getirmesini temenni ediyorum’’ dedi.

Trakya’da Yatırım Fırsatları konusunda Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay, Kırklareli TSO Başkanı Ertuğrul Ziya Çetinbaş ve Edirne TSO Meclis Başkanı Mehmet Eren sunumlar gerçekleştirdiler. Trakya Bölgesi hakkında Sanayi, ticari ve çeşitli alanlarda detaylı bilgilerin aktarıldığı oturumdan sonra Trakya’da Yatırıma Devlet Destekleri konusu Ekonomi Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürüğü Şube Müdürü Sait Cordan tarafından katılımcılarla paylaşıldı.

Programın son kısmında ise; Trakya Bölgesinde yatırımı bulunan iş adamları söz alarak bölgenin avantajlarını ve olası dezavantajlarını İSO üyeleri ile birlikte dile getirmişlerdir.


iso yatırım ortamı tanıtım günü 

DİĞER BAŞLIKLAR

TEKİRDAĞ İLİ YATIRIM DESTEK VE TANITIM STRATEJİSİ2017-2023 Yıllarını kapsayan Tekirdağ İli Yatırım Destek ve Tanıtım Stratejisi yürürlüğe girmiştir. Girişimcilik Eğitimine Katılmaya Hak kazananlar Listesi20-24 Kasım 2017 Tarihlerinde gerçekleştirilecek Girişimcilik Eğitimine katılmaya hak kazananlar listesi Trakya’da Yatırım Fırsatları Toplantısı GerçekleştiAçış Konuşmasını gerçekleştiren İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan ‘’Günümüz dünyası giderek hızla değişiyor, az olsun benim olsun kavramı ne yazık ki artı... TRAKYAKA, Silikon Vadisi´ne Gidecek Girişimcileri ArıyorEylül ayı içerisinde başvuruları alınmaya başlanan Let’s Up Programı’nın tanıtım seminerleri Trakya, Kırklareli ve Namık Kemal Üniversiteleri’nde düzenlendi. TEB Girişim Bankacılığ... Ağustos Ayı İtibariyle Açık Olan Hibe Dokümanları Yayınlandıİlin gerek üst yapı ve gerekse alt yapı yatırımlarında yararlanabilecekleri fon kaynakları hakkında bilgilerini ve bu kaynaklardan yararlanma oranlarını arttırabilmek amacıyla açık olan hibe programlarına y&o...